| Fara7390 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre cei care recunosc ca au gresit, ca au facut un lucru gresit?
P.S: Eu imi recunosc greselile. Adica daca faram ceva spun ca eu am faramat acel ceva deoarece nu vreau sa trag si pe altii nevinovati dupa mine.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca oamenii care recunosc greselile si isi asuma vina sunt oameni curati, cinstiti ce invata din greseli. Acesti oameni vor avea de castigat. E foarte important sa iti asumi orice pas facut in viata asta pentru ca avem posibilitatea sa ne ridicam in urma caderii cu propria putere.

| Victor453 a răspuns (pentru Surtulecs):

Ai spus foarte corect!

| Surtulecs a răspuns (pentru Victor453):

Multumesc pentru sustinere!

| Victor453 a răspuns (pentru Surtulecs):

Cu placere))

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa este si normal, sa recunosti cand faci ceva rau, sau strici ceva.
Pentru minciuna mi-am pedepsit si eu copii intotdeauna.
Dar daca au spart ceva si mi-au spus, niciodata.

| Crackman a răspuns:

O sa cazi primul... in viata asta asa ceva te duce in groapa eu de pilfa da recunosc mai mereu, cand necesita situatia mint, spun partial adevarul sau pur si simplu eschivez intrebarea si discutia in faviarea mea

| Satango a răspuns:

Înseamnă că eşti puternic. Însă e relativ... Nu poţi mereu să faci pe dreptul.

| Victor453 a răspuns:

Eu cred ca este o calitate super, deoarece iti recunosti ce-ai facut, dar nu cum ai spus dai vina pe altii.