| Fara7390 a întrebat:

Vorbesc cu cineva pe Messenger si intra, vorbim ce vorbim si dupa cand ii dau eu mesaj nu imi mai raspunde si inca apare ca este conectat pe Mess dar cand intru din 5 in 5 secunde imi arata ca e conectat si dupa 2-3 minute daca mai intru iar imi arata ca a fost activ acum 3-4 minute.
Dupa intra, iar vorbim ce vorbim si dupa iar se repeta faza.
De ce se intampla asta?
Funda!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Da. Daca nu umbli pe aplicatia de messenger pentru vreo 5 minute apare ca esti `offline`.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe messenger vorbesc milioane de oameni, din aceasta cauza evidenta lor (intrat /terminat) este cu intarzere, serverele fiind foarte incarcate.

| Fara7390 explică (pentru Bula):

Dar se poate deconecta netul singur? Adica daca nu mai umbli pe telefon sa intre in stare de incativitate?
Nu imi pot explica de ce ar iesi dupa 5-5 minute.

| Adry05 a răspuns (pentru Fara7390):

Da. Daca nu umbli pe aplicatia de messenger pentru vreo 5 minute apare ca esti `offline`.