| Fara7390 a întrebat:

Vorbesc cu cineva pe Messenger si intra, vorbim ce vorbim si dupa cand ii dau eu mesaj nu imi mai raspunde si inca apare ca este conectat pe Mess dar cand intru din 5 in 5 secunde imi arata ca e conectat si dupa 2-3 minute daca mai intru iar imi arata ca a fost activ acum 3-4 minute.

Apoi cand ii dau mesaj dupa 1-2 minute(poate 30-40 de secunde) imi apara ca e conectat si imi raspunde!

Dupa intra, iar vorbim ce vorbim si dupa iar se repeta faza.

Asta-seara vorbeam pe Instagram si pe Mess imi aparea ca fusese activ in urma cu 5-6 minute.

De ce se intampla asta?
FUNDA!

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Când e conectat, pur și simplu se poate vedea. Dacă nu îți răspunde la timp, deși vezi că e conectat, înseamnă că ori gândurile-i sunt departe, ori conversează și cu altcineva.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Depinde de timpul de refresh al mess c are este in functie de nr. de useri, evemplu la 1mil useri activi, refresh user la 5 min, la 1 mild. useri activi refresh la 10 min. si mai este timpul in cre ti se face refresh si timpul real de afisare al refresh la user, adica la tine face refresh la 10 min de ex. dar afiseaza dupa 5 min scel refresh, ceea ce te face sa nu sti la minut daca userul este online sau nu