| LaurianSorin a întrebat:

Vreau după ce termin ultimul an de liceu (sunt a 12a) vreau sa dau la Facultatea de Informatică de la Iași sau București.
Pe ce direcție mă sfătuiți? Iași sau București
(P.s: puteți sa argumentați raspunsul, ma ajutați foarte mult)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Singurul avantaj al Bucurestiului e faptul ca sunt mai multe firme te IT unde te poti angaja sau face practica chiar si in timpul facultatii.

depinde acum si de unde esti tu, ca daca esti din Suceava sau Botosani sau Neamt sau Vaslui sau Iasi nu are niciun rost sa bati atat drum pana la Bucuresti/

La urma urmei programarea tu o inveti, nu ti o baga in cap nicio facultate, oricat de buna este ea

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tu de unde esti? In Bucuresti o sa pierzi o gramada de timp pe drumuri. Iasul e mai mic, mai putin stres prin mijloacele de transport. Presupun ca nu esti vreun baietu' lu' mama care vine cu masina dupa el si are tot la botu' calului. In Iasi poti sta linistit si la camin, e destul de aproape de facultate si conditiile sunt bune.

| Eduard619 a răspuns:

Nu prea are importanta, atat timp cat ai chemare si o sa iti placa ceea ce faci sansele sunt foarte mari sa iti gasesti un loc de munca pentru ca e un domeniu foarte cautat la ora actuala.
In functie de domiciliul tau actual du-te unde e mai aproape.

| LaurianSorin explică:

Fac precizarea ca sunt din Galați happy