| LuciWv a întrebat:

Salut TPU.
Vreau sa comand Oculus Quest 2 — Advanced All-In-One Virtual Reality Headset — 64 GB de pe amazon.com (in Romania si pe site-urile amazon europene pretul este peste cel de pe amazon.com )
Vreau sa stiu cateva lucruri despre comanda.
Cam cat de repede ajunge un colet? Ei estimeaza la 2-3 saptamani.
Pretul produsului este 299$ iar taxele de transport sunt 82$ ($299.00 + $81.48 Shipping & Import Fees Deposit to Romania) specifica si Import fees, inseamna ca in afara de 382$ eu platesc ceva in plus pe la vama sau asta este singura plata?
Cand il primesc, il primesc acasa sau il ridic de la vama?

1 răspuns:
| dinaprilie a răspuns:

Salut, daca vine din afara uniunii europene se platesc taxe vamale de import. Taxele ti le calculeaza transportatorul la sosirea coletului in Romania in functie de pretul de catalog al produsului respectiv. Trebuie sa platesti inainte sa iti fie livrat coletul propriuzis.