| Doodleskull a întrebat:

Vreau sa cumpar niste carti de matematica de pe net, cartile le primesc de la cineva prin posta.
Costa transportul lor prin posta?
Nu am mai trimis sau primit
Nu prea ma pricep la curier sau posta.
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru orice colet trimis prin posta se plateste taxa postala, in functie de greutatea coletului.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca e pana intr-un kilogram, transportul costa 10 lei.

| dannyel86 a răspuns:

Coletul se cantareste la posta, pentru ca pretul de livrare este influentat si de greutatea pachetului. Cand cumperi, pe langa valoarea cartilor, vei achita si taxa de transport (ca suma globala, nu separata), intrucat cheltuielile de livrare sunt, de cele mai multe ori, suportate de cumparator.