| Rukataki15123 a întrebat:

vreau sa fac o rata la eMAG, cu cardul ING cu rate fixe pe 12 luni, este vreo problema daca rata este pe un nume, iar cardul cu care platesc rata, este pe alt nume?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cardul trebuie să fie pe numele titularului Contractului de creditare!
NU ţi se aprobă dacă au nume diferite.

Toate cele bune!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Cardul de credit ING poate transforma o plată în rate. Nu contează pe ce nume se facturează, trebuie doar să ai cardul care trebuie. Așadar, la primirea SMS-ului prin care titularul de card e anunțat că s-a plătit suma de... lei către eMag, dacă se răspunde la acel mesaj cu un mesaj ce conține exact aceeași sumă și apoi cifra 12 (pentru 12 rate fără dobândă) sau 24, respectiv 36 (pentru 24 sau 36 de rate CU dobândă). Dar trebuie să verifici ÎNAINTE să plătești că este ACEL tip de card. Altfel, nu poți să faci rate în condițiile expuse de tine mai sus. Mă rog, poți, da' nu la ING.