| Soleron a întrebat:

Vreau sa instalez windows xp pe un laptop Toshiba Ac 100-10d si nu are cd si am facut un stick bootabil. Cand ii dau drumu la android nu incepe sa booteze! Cred ca nu e setat din bios, dar nu stiu sa intru in bios. Cand il pornesc nu imi apare nimic decat Toshiba, android nici un scris, si in plus nu are Delete +F literele din tastatura care se intra de obicei in bios! Deci cum intru in bios! Cine imi zice are funda! Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Soleron explică:

Stick-ul l-am facut cu Win to Flash

| Ciprian_Sandu_1985 a răspuns:

Cand il pornesti apasa imediat pe DEL sau ESC. Chiar daca nu iti arata decat logo-ul de la Toshiba. Mai incearca cu F12, F10, F11, F8 sau chiar TAB.
De regula F12 sau F8 sunt butoanele ce actioneaza meniul preboot order de a boota dupa ce device vrei la alegere.
Cu ce ai facut stick-ul cu winsetupfromusb? sau alt program.
Vezi ca stick-ul sa fie facut sub forma de USB-HDD, USB-CD, sau USB-FDD.
Spor la treaba.