| nllbia99 a întrebat:

Vreau sa ma ajutați cu o părere, lucrez în Germania de aproape un an și la anu as vrea ca la anu sa îmi aduc și iubita cu mine, as vrea sa îmi cumpăr o mașină și sa o înmatriculez în România, aici în Germania taxele pt ea sunt foarte mari și nu se merita, as folosio doar pentru naveta Germania - România dura întors de cam doua ori pe ani, aici în Germania o țin în garaj, singura problema e ca, când plec sau când vin, dacă am probleme cu legea, cu politia adică, sau sa îmi iau numere lunare din Germania?
Nu știu ce sa fac, cei care se cunosc cu ce problema am, rog sa ma ajutați și pe mine.
Mulțumesc foarte frumos!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca o folosesti doar pentru calatoria intre Germania si Romania atunci o poti inmatricula in Romania.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mi se pare cea mai proasta afacere. Din banii de masina si de drum iti iei bilete de avion

| nllbia99 explică:

Chiar dacă sunt înscris ca cetățean german?

| nllbia99 explică:

Adevărat, dar la avion sau pe autocar nu poți lua mai multe sau ceva de genu de mancare, ajungi și mai repede și e mai convenabil pentru ca am și unchi aici și îmi mai scot din bani, pe mine ma interesează chestia asta cu politia, dacă pot, care ma poate ajuta, rog sa nu ma evite