| αʅҽxƈσσʅʅ a întrebat:

vreau sa mi achizitionez un iphone 5s la mana a doua. si am vazut oameni care spun ca nu are icloud... Ce inseamna asta? ca daca il iau de la el imi pot face eu un cont de icloud sau cum? Si daca e codat pe alta retea ii pot face ceva? Va rog sa ma ajutati ca eu chiar nu sunt cunoscator cand e vorba de iphone, dau funda...

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Inseamna ca nu are un cont de icloud asociat si iti poti creea tu unul sau sa te conectezi cu unul deja existent.

Daca e codat pe o anume retea poti folosi un r-sim sa poti utiliza o cartela din alta retea.

| αʅҽxƈσσʅʅ explică (pentru Intruder19):

Deci merita astea codate sau fara cont icloud?

| Intruder19 a răspuns (pentru αʅҽxƈσσʅʅ):

E mai ok unul neverlocked, cu r-sim e posibil sa ai probleme la un moment dat.