| sheamus12 a întrebat:

Salut, TPU
Vreau sa-mi fac o rezervare la un hotel prin http://www.booking.com/
si trebuie sa dau numarul si codul de card sau cu se numeste. Ce se poate intampla daca dau aceste date? Pot ramane fara bani in cont? Si vreau sa stiu daca acel site e dee incredere.
Multumesc

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da, e sigur site-ul (securizat) si cele mai multe hoteluri nu cer plata in avans sau un depozit de bani. Deci este de ajuns sa faci doar rezervarea si apoi confirmarea sejurului. Plata se efectueaza la hotel.

| sheamus12 explică (pentru neluL):

Multumesc de raspuns dar imi cere codul si numarul de card pentru a garanta rezervarea.La ca ii poate ajuta?

| neluL a răspuns (pentru sheamus12):

Doar pentru a garanta rezervarea si a fi siguri ca nu faci asa...rezervari in gluma.Cand ajungi la hotel o sa-ti ceara aceleasi date pentru confirmare chiar daca platesti cash.