| ekkk a întrebat:

vreau sa raspunda doar cei care stiu cum.sta treaba cu imprumuturile bancare
Maica mea lucreaza in strainatate la o fabrica de un an si ceva, cu salariul de 1200 de euro si vrea sa faca un imprumut cam de 5000 de euro
Ce banca ar accepta imprumutul? Si daca stiti si comisionul pe care il au...
Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa aplice sa vada. Daca nu are datorii si contract bun o sa-i dea

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat mama ta are cont bancar in Romania, unde salariu ii intra lunar in acel cont, poate face imprumut bancar cu usurinta, la acea banca.
Banca nu ii ia comision, dar ii aplica dobanda, iar mama ta va returna banii cu dobanda aferenta.
In principiu, la un imprumut de 5000 euro pe 5 ani, returnezi vreo 8-9000 euro (in functie de dobanda bancara).
Un imprumut de 5000 euro pe 1-2 ani, returnezi vreo 6-7000 euro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ii va da nici o banca 5000.
poate 1000, si asta intr-un card de debit.
Sau daca nu la ifn-uri, ca au si ei, ca la noi, insa poti plati dobanzi, daca nu esti atent, si de 3000%.
5000 nu e o suma mare, si daca e urgenta, poate apela la o ruda, decat sa iei de la ifn, si sa platesti 20k sau si mai mult.
Daca tu ai nevoie, atunci de ce nu aplici tu de acasa, si vrei sa o indatorezi pe ea?