| anonim_4396 a întrebat:

Salut..tpu

Vreau sa știu cam cât spațiu(Adancime/lungime) ii trebuie unui: Crap pentru a trai într-un Iaz/Lac

Poate trai și într-o balta de 1m lungime/lățime și 1 m adâncime?

Vreau sa fac un heleșteu și vr sa pun crapi normali nu de aia de iaz(Ex:Crapi Koi)

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Unei pesti trebuie sa asiguri nu numai cantitatea de apa, ci trebuie sa aiba suficienta vegetatie, suprafata de aerisire, reciclare de apa, mancare suficienta asigurata.
Iar pentru iarna, este necesar ca namolul de la fundul apei sa fie suficient de gros pentru hibernare si apa sa fie de adancime de cel putin 1.5m adancime.