| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu cateva idei sa fac live-uri pe Youtube fara sa-mi iau copyright prin care sa castig abonati, fara gaming pentru ca nu am un PC extraordinar.
Configuratie PC :
Procesor AMD Quad Core A8 9600 (4 nuclee)
4 GB DDR 4 (2133 Mhz frecventa)
Placa Video AMD Radeon Sapphire R7 240 2GB DDR3
Hard SATA III 1 TB (7200 rpm 64mb buffer)

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai o conexiune stabila de upload pe internet, de minim 10Mbps cu o camera video de 1 Megapixel.
Pentru rezolutie mai mare trebuie sa ai si viteza mai mare, dar si port USB 3.0 finctional in sistem.

| Wr3nch a răspuns:

E bunicel daca joci indies sau jocuri vechi. Poti face si ceva variety sau comenturi/pareri dar nu prea prind ca is deja creatori consacrati.

| LuluOneMillion a răspuns:

Cand o sa ai ceva de spui o sa o faci acolo, daca nu ai nimic de spus nu intrebi pe altcineva, iar daca faci asta doar pentru a avea mai multi abonati, mai bine nu.

| Vaicedilema a răspuns:

Ca să nu ai copyright ai grija să nu ai muzică de la radio, TV sau alte surse.