| Băă_Yo_Danyel_1994 a întrebat:

Salut TPU
Vreau un răspuns de la cineva, eu am un iPhone 7 32 GB full box și as vrea să-l dau pe Huawei mate 20 lite, ce credeți merita? Care este mai bun Huawei sau iphone 7 mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am Huawei-ul ăla, și sunt foarte mulțumit. Bateria se încarcă rapid și ține mult, camerele sunt performante, aplicațiile rulează bine, ecranul e plăcut. Îl am de prin noiembrie, nu am nici o problema cu el, nu se zgârie, nu crapă, nu se infierbântă.
Tot cu cont Google funcționează, ca toate telefoanele Android pe care le-am avut până acum.
Despre iPhone nu îți pot spune nimic, nu m-au interesat niciodată, nu mi-a plăcut Ios. Dacă îl iei sh și nu ai contul lui, riști să ți se blocheze.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt un fan iphone datorita bateriei slabe si comunitati, e un telefon destul de performant, dar daca trebuie sa stai cu el in priza ca sa il poti folosi la maxim degeaba
Huawei ul de care zici e destul de ok, e mai bun ca a51 la perdormanta, doar ca difera putin ecranul si lipsa serviciilor google
Insa daca te pricepi la workaround uri si sa ti le instalezi singur chiar merita telefonul

| AlexC433 a răspuns:

Mai bine cumpăra p30 pro decât mate 20 lite. E o diferență colosala.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AlexC433):

La pret e diferenta aia colosala laughing
Are o prietena p30 pro, a dat peste 3000 de lei pe el. Eu am luat mate 20 lite la 792 de lei.
Cum naiba sa le compari? laughing