| mrdrokk78 a întrebat:

Salut, trebuia sa imi vina o scrisoare din strainatate, iar eu am 2 adrese, una la mine in sat iar alta in orasul cel mai apropiat, daca scrisoarea a venit in oras unde pot suna sau sa ma duc s-o gasesc? Multumesc. (Ps: Ea nu este returnabila)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scrisoarea o primesti la oficiul postal in functie de adresa care scrie la destinatar. Tu stii ce adresa ai dat expeditorului, daca nu stii intreaba-l pe acesta la ce adresa a trimis-o.

| Țoglă a răspuns:

Se trimite la adresa înscrisă la expeditor. Suni la ei la sediu pentru detalii.