| Denila123 a întrebat:

Salut,
Trebuie sa ma angajez pentru transport marfa și mi-a cerut fisa psihologica.
De ce este nevoie trebuie adeverință.
Cam cat ar trebui sa dau?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce sa dai, mergi la psiholog si la psihiatru, daca esti sanatos la cap vor vedea ei, ca de aia sunt medici, ai nevoie de fisa psihologica deoarece transporti marfa si vor sa stie pe mina cui incape masina lor cu bunuri, ca sunt mult nebuni care fac accidente

| aaanamariaaa a răspuns:

Mergi la un cabinet psihologic și acolo iti va da un aviz psihologic ( precum ca esti apt/sănătos psihic pentru angajare), te pune sa completezi un test psihologic, diferite întrebări sa vadă dacă ai anxietate, gânduri suicidale etc
Nu este nevoie sa duci nimic, decât buletinul sa îl ai la tine și 50lei cam atât costa, depinzând de orașul din care ești. Bafta!