| ShadowLoleris a întrebat:

Un coleg mi-a recomandat ca după ce iau permisul, să mă angajez la o firmă de curierat. Care credeți că este cea mai bună și cea mai de încredere?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

SameDays... la ei nu se circula deloc cu viteza, dimpotriva... laughing

Evident, va trebui sa faci multe livrari de marfuri la adresa exacta, iar ca incepator nu stiu daca vor da pe mana ta marfuri de mii de lei, zilnic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cargus.

| ShadowLoleris explică (pentru sadrian46):

Am observat că unii nu le-ar plăcea Urgent Cargus! crying

| sadrian46 a răspuns (pentru ShadowLoleris):

La orice firmă de curierat vei găsi pe cineva nemulțumit.
Acum am observat că ai permis proaspăt.
Dacă au nevoie de om nou, angajarea e la concurs, vor alege pe cineva cu experiență la volan.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind ca sa te angajezi la firme ca fan curier cargus etc trebuiesa ai experiență la volan, eu nu cred ca te vor angaja după ce aud ei ca ai permisul de 1 saptamana, trebuie sa ai permis de cel putin 2 ani, dar incearcă si vezi cerințele lor.

| Sofer a răspuns:

Iti trebuie ceva experienta la volan si sa te descurci pe dube de 3.5t.

| Holiday a răspuns:

Asta e cel mult un plan pe termen mediu. Mi-e greu sa cred ca ar angaja o firma de genul asta soferi incepatori.

| Panamax a răspuns:

70-90 de livrari pe zi si nu ai iesit singur cu masina pana acum?
Cred ca glumesti.

| DeathIncarnate a răspuns:

Fan Curier.

| gogu220 a răspuns:

Fan curier şi cargus au curieri în toată ţara. Dar e posibil să ceară să ai vechime şi experienţă. Oricum vei da o probă de condus.

| Adi88 a răspuns:

Peștișorul Nemo

| Mariushgv a răspuns:

Nemo expres

| Both_Lucas_1993 a răspuns:

Daca tu crezi ca, conduci bine si esti in stare sa conduci bine toata ziua si stii sa conduci cea mai buna firma ar fi Fan Curier. Daca vrei sa ai mai putin de lucru du-te la Curier Rapid, sau la o firma care nu este asa de cunoscuta.