| Sanda1234 a întrebat:

Salut,un motan de cam 2-3 saptamini ce ar trebui sa manince?

Răspuns Câştigător
| JeSuisElle a răspuns:

Pai lapte. gasesti la pet shop biberon pentru pisicute, dar poti incerca si cu seringa cam pana la 1 luna apoi incepi cu o mancare mai moale si il bagi cu boticu in bolu` cu lapte ca sa se obisnuiasca. Cand invata sa manance sa ii dai carne cruda si orice fel de mancare, e foarte important mai ales pentru sanatatea lui. motanul meu din cauza faptului ca mama l-a invatat numai cu mancare la conserva si cu alte panarame a orbit, acum cu greu il facem bine..desi asta nu facea parte din ce ai cerut tu, e doar un sfat. :3 Sa il cresti sanatoasa laughing

1 răspuns:
| BlackRaven45 a răspuns:

In general ar trebui sa-i dai doar lapte cu siringa (daca nu are mama). Daca nu are mama, de abia cam pe la 1, 2 va invata s-a manance din farfurioara.Dar ca sa invete va trebui sa il mai bagi cu botul in lapte ca sa invete mai repede.
Sper ca te-am ajutat! happy