| Nicck a întrebat:

Unde pot gasi detaliile numerelor militare de specializare care sunt trecute pe livretul militar! funda

Răspuns Câştigător
| Tyto a răspuns:

Dispoziţia şefului S.M.G. nr. S-15/22.02 2010 pentru aprobarea,, Nomenclatorului armelor, serviciilor şi specialităţilor militare ale ofiţerilor, maiştrilor militari şi subofiţerilor.
Fiind insa cu numar "S" este secret si nu poti avea acces. Spune-mi ce numar te intereseaza si poate imi mai amintesc din armata. Am iesit cam de mult timp.

| Nicck explică (pentru Tyto):

| Salontanul a răspuns (pentru Nicck):

Din pacate nu-mi mai amintesc decat 008 infanterie, 109 centralist, radio-telegrafist si 098 auto.

| Salontanul a răspuns (pentru Nicck):

Am mai aflat 246 sanitar.

| Tyto a răspuns (pentru Salontanul):

Ups! Sunt 008?

| Salontanul a răspuns (pentru Tyto):

Da! Dupa 007! laughing

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La serviciul de contrainformatii al armatei.