| Tomahawk117 a întrebat:

Salut utilizatori TPU!

Am un abonament mobil la DIGI si inca nu am primit factura prin posta si se apropie data scadenta.
Intrebarea ar fi: pot sa descarc factura pe telefon si sa o scaneze la magazin ca si cum as avea factura tiparita?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoneOfUrBusiness a răspuns:

Nu ai un cod de client pe care sa il tastezi la aparat? Eu asa plateam facturile la internet.

| Tomahawk117 explică (pentru NoneOfUrBusiness):

Multumesc de raspuns! Este pe factura online daca nu ma insel, o sa incerc.

| NoneOfUrBusiness a răspuns (pentru Tomahawk117):

Sper sa rezolvi. Cu drag!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu o primesc pe un cont al meu la ei. Tot acolo o si platesc cu un card sau daca vrei sa scapi de grija ei mergi la banca unde ai un card cu codul de client si un numar de factura si faci direct debit. Pentru a rezolva problema acum suna la ****400414 Stelutele le inlocuiesti cu prefixul judetului tau:
http://www.rcs-rds.ro/asistenta/lista-prefixe-tari-si-judete

| Tomahawk117 explică (pentru Salontanul):

Multumesc de raspuns!

| anonimg a răspuns:

Eu o primesc numai pe email, dar nu o folosesc pentru plăți.
Eu plătesc mai mult decât este pe factură, chiar și cu mai multe luni înainte la orice ghișeu rcs-rds. Asa poti sa faci si tu, si nu trebuie să aștepți nici factura nici data scadentă.

| Tomahawk117 explică (pentru anonimg):

Multumesc de raspuns! Nu stiam ca se poate face si asta.