| Idriceanu_Robert_1980 a întrebat:

Va rog am un amplificator technics si am legat la el doua boxe technics care au impreuna 600w si le-am legat cu ajutorul la niste fire subtirile rosu si negru. Vreau sa trec la niste boxe noi si am vazut niste behringer din astea dar intrebarea e trebuie sa schimb amplificatorul ca am vazut ca sunt conectate cu niste cabluri mari groase. funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru puteri mari si/sau lungime mai mare trebuie folosite fire groase, pentru a avea pierderi cat mai mici de putere.
Ca indicatie, iti recomand folosirea unor cabluri cu sectiune de 2, 5-4 mm pentru lungimi de 5-15 m.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Cu ajutorul la niste fire subtirile rosu si negru... buna treaba...
Fizica ai facut si tu la scoala?