| Gavrila_Robert_Mihai_1995 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati pentru ca astazi m-am prefacut ca dorm in loc sa ma duc la meditati si mama s-a suparat. Eu am vorbit cu mama si i-am sus ca dormeam. Nu a fost suparata pe moment. Dar doamna de meditatii a sunat-o pe mama si i-a spus ca nu m-am dus. Mama a spus ca ii era rusine si acum e suparata. Sa nu credeti ca sunt batut in cap la engleza(la asta fac meditaii) am medie generala 10 pe sem 1 si totusi la meditatii nu facem nimic adica ne da sa lucram ceva de a 4-a si atat. Mama a zis sa vorbesc cu tata, dar am incercat sa le spun ca nu fac nimic dar au zis ca e de ajutor. Si mai ales cand e vorba despre discutii de genul cu tata nu iese bine, daca ma las de meditatia asta trebuie sa ma apuc de alta, ceea ce imi convine chiar daca sunt cel mai bun la eng din clasa. CE SA II ZIC MAMEI SAU TATALUI SA II FAC SA PLEC DE LA ACCEA MEDITATIE

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu poti pleca de la meditatie, pentru ca orele de meditatii au fost platite de catre parintii tai! Nu mai permite parintilor tai sa arunce banii pe meditatii si sunt platite degeaba! O sa ai nevoie de limba engleza, cand pleci in strainatate la lucru sau cand faci o afacere cu strainii trebuie sa stii sa vorbesti fluent limba engleza dupa terminarea studiilor de la liceu sau de la facultate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-i spui adevarul, pana la urma nu poti invata cu adevarat ceea ce nu iti place!
Spune-i ca nu-ti place si aia e, nu o sa te omoare o sa te inteleaga, ei doar iti doresc binele!
O zi placuta Robert!