| anonim_4396 a întrebat:

Vecina mea are un caine rottwailer e blând cu toată lumea nu mușcă e foarte cuminte. Mai are un pic si față, si este bine sa ai un pui de rottwailer? Si daca fată ia o sa fie agresivă? Ca sa isi apere puii.
Ea e foarte cuminte acum cu am mai spus

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Femela isi apara puii indiferent daca a fost blanda, dresata cuminte etc. Legat de fatare, nu se stie cum vor fi catelusii.

| Catrice a răspuns:

Nu poți știi cum o sa fie atunci când fata. Poate sa aibă instinctul puternic sau dacă e la prima fătare sa accepte persoane în jur.
Cățeaua unei vecine nu musca și nu latra pe nimeni, dar când a avut pui era exact opusul.

| Andreyt112 a răspuns (pentru Catrice):

Multumesc de informare

| Felys a răspuns:

Daca e blanda in general o sa fie blanda si dupa fatare.Cu siguranta stapanii ei s-au purtat frumos cu ea si nu e o fire razboinica asa ca nu va considera ca puii sunt in pericol ca sa devina agresiva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cainii sunt asa cum ii crestihappy daca e bland, inseamna ca a fost crescut cum trebuie.

| Xela90 a răspuns:

Depinde cum ai crescut cainele, pentru ca si eu am avut caini si nu am avut treaba cu ei nici cand aveau pui ca le luam unu in mana dar cateaua se uita la mine sa vada ce se intampla cu el si nu s-a intamplat nimic dar atentie sa nu pui mana pe el ca depinde si de cateaua...ca s-ar putea il omoare ca ai pus mana pe el ca l-ai patat...

| 1Dezaxat a răspuns:

Foarte curios sunt care ar fi urmarile daca ti-as spune ca nu e bine sa ai un pui.