| 123456FOREVER a întrebat:

Salut, vinerea trecută, verișoară-mea mi-a trimis un pachet din Austria și încă nu a ajuns (asta e deja ziua 5) cât durează in mod normal pana ajunge un colet extern prin posta?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 2zile pana in Romania si inca vreo 10 pe urma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posta Romana? La cum se mista Posta Romana, cred pana de Craciun primesti coletul. Pe viitor transmitei verisoarei tale sa foloseaca curier DHL.

DHL este international inclusiv Germania.

| missfatadelatara a răspuns:

3-4 zile durează cu posta un colet în țară rolling on the floor

| GeorgeBerbec a răspuns:

Mie din Italia mi-a venit in 5zile. Si mi-a venit in cutia de scrisori plic sa il ridic de la posta. Depinde si unde l-a pus la ce firma la mine prin posta romana. Si inca ceva a platit 27 euro cel care mi-a trimis

| ro74florin a răspuns:

Mie mi-a venit din china in 14 zile un colet prin posta romana

| AllEyezOnMe a răspuns:

Daca e din Austria... 2 saptamani!