| BogdanFRD a întrebat:

Vreau sa ajung la Muzeul Antipa din Bucuresti.Imi puteti spune cum ajung de la Arcul de Triumf la muzeu? Cu ce masina?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Da asa este, le-am incurcat. 331 si 330 duc de la Romana la Arcul de Triumf. Ramasesem cu impresia ca vrea sa ajunga de la Romana la Arcul de Triumf. 133 si 300 ajung de la Romana la Victoriei. happy
Mersi ca ai facut efortul sa imi spui ca am gresit, dar nu te-ai obosit sa raspunzi la intrebare. Cred ca Bogdan va fi recunoscator pentru contributia ta extrem de folositoare.

7 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Cu 330 sau 331 nu mai stiu exact care dintre ele trec pe la Romana, dar ambele duc la Arcul de Triumf. Daca trec ambele pe la Romana il poti lua oricare dintre ele.

| LTAA a răspuns (pentru OoBunnyoO):

330 nu are nici un fel de treabă, iar 331 nu merge la Piața Victoriei.

| LTAA a răspuns (pentru OoBunnyoO):

330 n-are legătură cu subiectul. Pleacă din Titan la Casa Presei. La Romană au capăt 131, 301, 331 spre Nord. La întrebare propriu-zisă nu am răspuns, deoarece nu eram sigur pe răspuns. Eventual 300 și 783.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru LTAA):

Tocmai din cauza asta am specificat ca nu stiu care dintre ele trece pe la Romana, dar daca vede oricare dintre cele doua autobuze la Romana (330, 331) sigur ajunge la Arcul de Triumf pentru ca ambele duc acolo. tongue

| OoBunnyoO a răspuns (pentru LTAA):

Da asa este, le-am incurcat. 331 si 330 duc de la Romana la Arcul de Triumf. Ramasesem cu impresia ca vrea sa ajunga de la Romana la Arcul de Triumf. 133 si 300 ajung de la Romana la Victoriei. happy
Mersi ca ai facut efortul sa imi spui ca am gresit, dar nu te-ai obosit sa raspunzi la intrebare. Cred ca Bogdan va fi recunoscator pentru contributia ta extrem de folositoare.

| OoBunnyoO a răspuns:

Insa ti-ar fi mult mai usor daca ai lua metroul pana la Victoriei. Muzeul este fix in fata uneia dintre intrarile la metrou.

| cristi1212 a răspuns:

De la Romana la Victoriei ajungi cu 381 sau 300, dar au statii diferite. 300 are statie in rondul din fata ASE-ului, iar 381 are statie langa statia de metrou. De la Arc pana la Victoriei nu ai ce sa iei, poti merge pe jos, faci vreo 15 minute.

| BogdanFRD explică:

De fapt de la Piata Romana la Piata Victoriei, cu ce masina ajung?