| LuciWv a întrebat:

Salut.
Vreau sa cumpar un bilet de avion in aplicatia WizzAir pentru o cursa pe 2 noiembrie Bucuresti - Liverpool.
De dimineata pretul pentru Wizz Go era de 647 lei, acum la cateva ore distanta este 747 lei, de ce?
Alta chestie, check-inul cum trebuie facut? Tot din aplicatie? Iar biletul?
Nu am mai luat bilet din aplicatie pana cum, alte sfaturi?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca se cumpara in timp e mai ieftin. Cand se cumpara aproape de ziua zborului costa mai mult. WA e scarbos cu checkingul daca nu cumperi loc dilitii iti zic sa il faci cu 48h inainte de a decola. Platind scaunul cu 30 de zile se face. Aplicatie nu trebuie intri pe situ lor si faci acolo

suntserios
| suntserios a răspuns:

Preturile biletelor de avion sunt foarte volatile si difere de la minut la minut dupa multi factori. Simplu fapt ca te au interesat biletele lor si ai cautat fara sa cumperi pot acum sa iti apar mai scumpe

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De dimineata pretul pentru Wizz Go era de 647 lei, acum la cateva ore distanta este 747 lei, de ce?
Când cumperi din timp, firma folosește acei bani să cumpere și ea ceea ce are nevoie mai ieftin. De la zi la zi, de la oră la oră, contractele care le are și ea cu furnizorii au alte condiții. Astfel roboții cu care se vând biletele, reflectă aceste aspecte.

| adryang78 a răspuns:

Cu cât trece timpul și se apropie data pentru care vrei să cumperi biletul, cu atât crește prețul. Cumpără-l acum, mâine va fi mai scump.
Check-in-ul îl faci la aeroport.