| Kevinn2000 a întrebat:

Salut. Vreau să dau comandă de pe un card de cumpărături ( BT ), iar când mă pune să introduc datele cardului, este o căsuță unde scrie " Cod de securitate ", în acea căsuță merge introdus un număr de 4 cifre, iar eu pe spatele cardului, am doar 3 cifre, cred că la acelea se referă, nu?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Da, posibil sa fie CCV-ul; unele sunt formate din 3 cifre, si altele din 4, eu asa stiam.

| Celcestietot a răspuns (pentru Celcestietot):

Probabil ca mergand sa introduci maxim 4 cifre, iti este impusa o limita, ca sa nu te deruteze, deci, incearca sa il bagi pe cel de pe cardul tau happy. Sa ne spui daca a functionat asa! big grin

| Kevinn2000 explică (pentru Celcestietot):

Mâine dau comanda, o să îți spun dacă a mers. big grin

| Kevinn2000 explică (pentru Celcestietot):

A funcționat acel număr din 3 cifre, uitasem să îți mai spun, scuze.

| Floridori a răspuns:

Da, se refera la acel cod din 3 cifre de pe spatele cardului.
Majoritatea cardurilor au un cod din 3 cifre(de exemplu Visa, Mastercard), dar unele pot avea din 4 (American Express), de aceea ai optiunea de a scrie maxim 4 caractere.Dar tu il ai pe cel din 3 si il scrii pe acela.

| Kevinn2000 explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri.

| Gabryel85 a răspuns:

Cel mai probabil este vorba despre cifra de pe spatele cardului.