| denisTiky a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar un vaporesso swag (tigara electronica/vape) iar acest vape are un ecran mic de unde poti seta anumite chestii, si din cate am vazut in review-uri ai ceva mod de a vapa in Watti(nu stiu daca am scris corect), in temp-control ceva bypass si cam atat din cate imi amintesc. Dar vreau sa imi spuna cineva care se pricepe ce sunt aceste "moduri" de a vapa, care sunt diferentele de la una la alta si am observat ca unii vapeaza sub 30W, eu vreau sa stiu ce se intampla daca vapezi cu mai multi wati, acest mod (vaporesso swag) are 80w, ce se intampla daca vapezi la toti acei 80w?

As mai avea intrebari la care vreau sa imi raspundeti dar numai daca stiti ce spuneti, nu vreau sa ma informez prost.

Ce este acel ohm la rezistente, m-am uitat pe Youtube la VapeRomania si intr-un review la o tigara electronica, a spus ca in rezistente de 0.5 sau de 0.4, ii da pe toti 50w. Ce nu am inteles eu este, de ce doar cu o rezistenta de 0.5-0.4 da toti cei 50w?

Alta intrebare despre rezistente ar fi, la cati ohmi poate fi o rezistenta? Care sunt diferentele daca am o rezistenta de x ohmi si una de y ohmi? Una se va incalzi mai tare ca cealalta sau cum? Nu am gasit ce cautam eu pe internet si de aceea toate nelamuririle mele legate despre tigarile electronice vi le-am spus voua.

Funda celui care m-a ajutat!