| Faranume242424 a întrebat:

Vreau sa imi deschid un cont de economii si nu prea stiu cum sa fac.
Ce bănci ofera cea mai mare dobândă? Si ce costa ca sa am acest pachet ( comision)?
Vreau o lista cu dobânda tuturor băncilor si ce bănci au 0 comision la retragere numerar fara sa ia din dobândă, si mai ma intereseaza si pentru rate, trebuie sa fi neaparat salariat?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si cine crezi ca stie toate bancile?
Iti recomand sa te uiti pe finzoom.ro, acolo gasesti toate bancile si depozitele si alegi ce-i mai convenabil, in functie de suma si perioada depozitului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Realizezi ca nu are nimeni aceasta lista. adica o are google, dar cum ti e ti-e lene sa il intreb na.

Oricum dobanzile la depozite de economii sunt extrem de mici la toate bancile.
ING are un sistem de conturi de economii din care poti retrage oricand banii fara comisioane... dar la fel dobanzi extrem de mici, sub 1% an

Da, ca sa iei un credit e nevoie sa fii salariat