| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Vreau sa imi iau o bicicleta in rate de la carrefour ( omega rowan ). Am vazut ca la ei este avantajos cu card carrefour brd finanace. Credeti ca e ok cu acest card?. Ei spun ca este dobanda 0%. Credeti ca este 0% sau o sa o crească ei pe parcurs?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1. Ai 16 ani si nu poti lua un card de cumparaturi. Pentru asta trebuie sa ai un venit salarial. Poate lua doar unul din parintii tai.
2.Cardul Carrefour BRD Finance are niste conditii care sunt cum sunt in momentul cumpararii. Acestea vor fi respectate pe toata durata creditului. Nu au voie sa le schimbe. Si daca se schimba conditiile cardului sunt obligati sa anunte cu 30 zile inainte dar pentru acel credit raman cum au fost la data contractarii creditului. Crede-ma! Cumpar de prin 2003 cu carduri de cumparaturi.

2 răspunsuri:
| Popa_Eduard_1995_L6YU explică (pentru Salontanul):

Am 17 jumate si nu 16 si da fac parintii. Crezi ca e ok sa faca? Este vreun risc ceva ( șmecherii de-a le lor )

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Popa_Eduard_1995_L6YU):

Ti-am spus ca eu lucrez cu bancile de ani de zile si n-am probleme. Cat despre varsta, am gasit pe una din intrebarile tale 16 ani. Nu conteaza! Oricum n-ai un venit salarial pentru ca scrii undeva ca esti elev.