| doarintrebatima a întrebat:

SAlut vreau sa imi Instalez Windows 7 (am win XP ) ce setari trebuie sa fac in Bios.

2 răspunsuri:
| MarianAsh a răspuns:

Ai pe site-ul Microsoft un tutorial destul de bun pentru instalat windows 7: http://windows.microsoft.com/......-windows-7

Daca faci instalarea "pe curat" de pe CD trebuie sa permiti bootarea de pe unitatea cd/dvd.

| AAAdelin a răspuns:

Cand intri in bios - la Boot - Prima optiune, si acolo din cate stiu trebuie da fie "partitiile" tale. Le dai disable si restartezi calculatorul.
ATENTIE! DACA AI FACUT ASTA TREBUIE CA SA AI CD DE WIN 7, ALTFEL NU VEI FACE NIMIC.
Cand intri in instalare si te pune ca sa alegi partitia unde sa se instaleze, sa o stergi pe cea unde ai avut xp-ul ca altfel o sa ai un OS varza, si apoi sa o faci la loc.
Sper ca te-am ajutat. Funda?