| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut.Vreau sa incep scoala de soferi pentru categoria CE.Am vazut ca se poate incepe la 21 de ani fara 3 luni.Pot incepe la 21 de ani fara 3 luni sau este prea devreme.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incepe cand vrei tu, incepand de la 20 de ani si 9 luni.
Este bine sa intrebi la scoala de conducere in cat timp o termini si in functie de aceasta sa o incepi, in asa fel incat sa o termini cu 7-10 zile inainte de a implini 21 de ani.
P.S. Cred ca stii ca pentru a obtine categoria CE este necesar sa fi obtinut anterior categoria C.