| 123Danut123 a întrebat:

Vreau să învăț limba engleză și nu știu de unde să încep și nu știu ce să fac! Îmi puteți da un sfat! Va rog să răspundeți doar cei ce știu! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| anonima0417 a răspuns:

Hei!
As zice sa cauti niste videoclipuri pe internet, sa inveti engleza de baza gen cele mai uzuale cuvinte dupa sa inveti super bine gramatica, timpurile verbale, stii la ce ma refer.
Invata verbele neregulate, este obligatoriu. Dupa incearca sa-ti iei niste carti/culegeri. Eu am invatat cu o carte "Invata engleza fara profesor".
Niciodata nu o sa inveti engleza bine la scoala crede-mahee heeToti care stim engleza nu am invatat de la scoala.Incearca sa te uiti la filme fara subtitrare, crede-ma ca ajuta desi pare greu. Daca vrei, putem vorbi mai mult in privat

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Câți anișori ai Dănuț123?

| 123Danut123 explică (pentru anonima0417):

Mulțumesc mult! Dacă e nevoie vom vorbi și în privat! ❤️