| anonim_4396 a întrebat:

Salut,vreau sa ma înscriu la scoala de jandarmi, Fălticeni, însă am probleme cu dantura, am multe plombe si 2 dinți îmbrăcați, o masea si un dinte in față. Mi-am rezolvat toate cariile si as vrea să știu dacă la vizita medicală o să fiu respins din cauza asta.

Răspuns Câştigător
| vmalex21 a răspuns:

Salut.Cat timp ai problemele stomatologice rezolvate este in ordine, chiar si cu dinti lipsa(dar sa nu fie la vedere)se accepta.In general nici nu se prea uita in gura ta, după baremul lor se accepta si cu proteza.Important nu ai probleme grave cu vederea si auzul,cu inima,rinichii,plămânii, sa nu suferi de vreo boala precum Hepatita, Cancer, TBC, etc.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e problema

| Stropdeploaie a răspuns:

Doamne fereste! nicidecum! Apropo ce inaltime ai?
nu ti face griji pentru dantura! Oricum o vei pierde! Printr o misiune undeva! L(()))))))

| vmalex21 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

S-a eliminat criteriul de înălțime și varsta.

| Stropdeploaie a răspuns (pentru vmalex21):

Nu! Nu s-a eliminat!

| rosucrinel23 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

1.80 înălțime

| vmalex21 a răspuns:

De curiozitate.Se vede faptul că ai doi dinti îmbrăcați?

| Galileo7 a răspuns:

Nu o sa fi respins