| MadalinT00 a întrebat:

Salut! Vreau sa ma mut din orasul meu(Buzau) intr-unul mai dezvoltat si mai linistit. Totodata, nu stiu ce sa aleg intre casa si apartament. Ce ati prefera dintre casa si apartament si de ce? Ce oras mai dezvoltat si linistit cunoasteti?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bani sa ai, nu te bagi in chirie iti cumperi proprietate. Apartament, ieftin si usor de intretinut. La casa e viata grea, taranii cu experienta se impaca bine cu casele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Întrebarea e dacă îți permiți să te muți intru un oraș mai mare că BZ la casa? Daca da, nu vad ce te ar opri decât lenea. Că la casa mai e de treaba

| lpavel a răspuns:

Un oras mai dezvoltat niciodata nu e mai linistit! happy Alegeti o casa, e de 2 ori mai confortabila si mai linistitoare!
Si nu este asa cum zice Seriosul... laughing ca la casa e de treaba! E de munca daca iti faci (cresti animale, iei pamant etc) toate astea sunt doar optiuni, le faci daca vrei daca nu traiesti ca la oras doar ca mai bine, mai frumos, mai poti iesi in curte, nu te deranjeaza nimeni etc! Dar casa e mai scumpa, deci totul depinde de bani! Bafta!

| suntserios a răspuns (pentru lpavel):

Pai și curtea aia nu trebuie măturată, spălată, pus o floare un gazon, vopsit un gard etc etc?

| lpavel a răspuns (pentru suntserios):

Curtea o faci toata cu pavele sau beton si o maturi o data pe an daca nu ai animale, gardul iar il faci zidit sau fier forjat, porti din tabla vopsita deci? se vede ca stai la oras, eu stau la tara deci nu-mi spune mie laughing

| suntserios a răspuns (pentru lpavel):

Eeee, oamenii gospodari matura macar 1 la 2 săptămâni, restul odată pe an.

Mi se pare prostia maxima sa ai curte și să o betonezi toată.

| lpavel a răspuns (pentru suntserios):

Adica ai curtea curata si incepi s-o maturi asa ca sa ai ce face si sa te simti gospodar? laughing prostie mai mare nu am mai auzit laughing Si nu e o prostie so betonezi toata daca nu vrei sa muncesti asa fara sens, apoi mai ai si o masina care o tragi in curte etc...

| gabicoo a răspuns:

Dar Buzaul ce are?
Daca te manaca undeva te invit in Suceava: oras dezvoltat si linistit = sat cu blocuri. Dupa o luna pleci impuscat inapoi la Buzau.
sad

| Eireann a răspuns:

Oradea cum spunea cineva, Arad, Brasov, chiar Targu Mures sau Alba Iulia.
Eu am casa fiindca am caini ddci e mai comod asa dar costa mai mult si e bataie de cap.

| Strwberrs a răspuns:

Ti-as zice sa iti iei un apartament. O casa ar avea foarte multe costuri. La apartament e mai in regula(parerea mea). Sper ca te am ajutat! Raspuns castigator? Mersi; papaaa

Răspuns utilizator avertizat
| omuletulofficial a răspuns:

Oradea e un oras superb. Iei o chirie faina undeva, si you can start over happy.
Nici o data nu e prea tarziu pentru o schimbare.

| Ewals a răspuns:

La casa curte ar fi mai ok liniște, aer curat.

| marthaanamaria a răspuns:

Eu as prefera casa. Poti sta linistit la aer curat, fara vecinii care fac galagie in diverse moduri. Poti iesi imediat afara, in curte la tine...intr-adevar ca la casa ai mult de munca, dar aici depinde de fiecare. poti sa-ti faci o casa micuta si o gradinita modesta sau o casa mare si cu o gradina imensa(aici vei avea mai mult de munca)In concluzie, eu as prefera la casa