| canazar94 a întrebat:

Salut,vreau sa plec in Irlanda si vreau sa stiu ce trebuie sa activez pe telefon sa pot suna tot de pe numarul meu de Cosmote sa pot suna in tara la noi in ro

2 răspunsuri:
| darkhell217 a răspuns:

Nu trebuie activat nimic, trebuie doar sa ai credit cand vrei sa suni si asa

| M7Seven a răspuns:

Trebuie sa activezi Roaming. Daca ai cartela reincarcabila cel mai proabil este deja activat. Daca ai abonament trebuie sa il activezi prin relatii clienti sau cont online.Cel mai bine ar fi sa dai un telefon la cei de la relatii clienti pentru ca sunt si anumite tarife de roaming, minutele nu sunt nelimitate si nici internetul