| MariusvT a întrebat:

Salut, vreau sa stiu cum as putea sa trimit un pachet prin posta sa zicem din Romania pana in Norvegia, ce trebuie sa fac?

6 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Doar mergi cu el la Posta si platesti taxele de livrare.

| MariusvT explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Mai multe detalii te rog, varsta? trebuie sa completez ceva sau cat costa taxele de livrare.

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru MariusvT):

Modalitate de calcul:
Pachet serviciu = tarif fix aferent fiecărei ţări + (greutatea coletului x tarif lei/kg aferent fiecărei ţări) + confirmare 6, 65 lei. (serviciul de confirmare e facultativ)

| emi1 a răspuns:

Poti sa trimiti pachetul prin Cargus
uite un linc :http://www.cargus.ro/ro
Cei pe albastru :
Funda?

| MariusvT explică (pentru emi1):

Prin cargus cum as putea sa fac? Sunt in Suceava, nu Bucuresti sau unde au firma.

| emi1 a răspuns (pentru MariusvT):

Uite un numar de telefon de la depozitul postal cagus Suceva 0219282
Adresa:
Str. Stefan cel Mare Nr.74 din Suceva
E-mail: cargus@cargus.ro

Daca mai ai nemuliri sa-mi zici.