Întrebare recomandată | Dardari_Amro_1993 a întrebat:

Salut, vreau sa stiu cum pot sa schimba browser-ul principal? eu folosesc google chrome, si nu mai merge, si vreau sa il schimb in mozila, ma poate ajuta cine-va?.
FUNA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Descarca ultima varianta de Mozilla Firefox, 17, de aici: http://www.mozilla.org/ro/firefox/fx/
Dupa instalare o sa te intrebe daca vrei sa fie browser-ul principal si confirmi.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu.Dai la mozilla firefox sau google chrome si vezi daca te lasa sa intri! Daca ai intrat at trebuie sa-ti arate acolo mai jos de bara de meniu schimbati google chrome ca browser principal? si tu sp da!

| ClauCS99 a răspuns:

Opera cel mai bun, am un procesor de tot rahatul(prajitura turceasca)si totusi cu vreo 10 ferestre deschise imi merge bine pe opera pe cand pe chrome mi se bloca din 1 min in altul.

Răspuns utilizator avertizat
| MihaiEddy93 a răspuns:

E foarte simplu. Deschide mozzila firefox. Apoi dupa ce s-a deschis mozzila, sus in stanga da click pe butonul Firefox, apoi click pe Options, si incaodata Options. Ti se va deschide o fereastra. Aici dai click in dreapta pe butonul Advanced. Apoi vei vedea mai jos scris System Defaults. De aici dai click pe butonul Make firefox the default browser.

| Woobitz a răspuns:

Folosea frate opera e cel mai bun

| sorin19971997 a răspuns:

Am o idee super tare folositi nichrome, e ca crom dar e de 10 ori mai rapid si consuma putin, descarca-l de pe rambler.ru

| n0ss a răspuns:

Cand instalezi mozzila iti apere o casuta cu setati mozzila ca browser principal si il bifezi, daca nu de la optiuni(help-optiuni cred)

| MiryMary a răspuns:

Sau poti sa dezinstalezi Chrome, si sa instalezi mozilla!

| fairydust2899 a răspuns:

Si Safari este destul de bun...este de la Apple... iata un link http://safari.en.softonic.com/
Sper ca te-am ajutat...