| FLAVIUS_4030 a întrebat:

Vreau să trimit un colet ramburs în țară prin poșta Romană. Am calculat suma coletului online între 1-10 Kg și e ok? În procesul de calcul ai coletului, este o optiune și anume voluminos și trebuie să bifez această opțiune dacă, cpletul meu este voluminos. Nu este prea mare. Eu vreau să știu cand se consideră că un colet este voluminos. Coletul are cam 9 Kg ambalat întro cutie. Cand se consideră că un colet între 1-10 kg este voluminos. Nu găsesc multe informații pe site-ul poștei.

1 răspuns:
| fabiola a răspuns:

Nu bifa aceasta optiune, oricum iti atrage atentia lucratorul postal daca e cazul!