| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Acum cateva zile i-am dezinstalat din greseala placa video. Astazi, pentru a o reinstala, am deschis carcasa la untate si m-am uitat sa vad ce odel de placa video am. Am gasit inauntru placa, cu un abtibild pe care scria : GeForge2 MX 400 w/64 mb.
Apoi am descarcat acest driver ( chiar de pe doua site-uri diferite ) iar daca dau instalare, deschide o noua fereastra...setez directorul de instalare... Asa, acum dupa ce incepe sa instaleze apare o eroare care spune :
The Nvidia setup program could not locate any drivers that are compatible with your curent hardware. Setup will now exit.

Mda... ce ar trebui sa fac acum? Oare de cenu gaseste nimic din moment ce am downloadat exact driverul cu numele scris pe placa video?

Vreau raspuns rapid plz! big grin
DAu funda si vot big grin

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| petrica1111 a răspuns:

Http://www.geforce.com/Drivers intri aici si dai pe auto-detect your gpu. daca nu merge, mai jos ai unde sa selectezi placa ta video pentru a putea descarca driver-ul. bafta si funda;;)

| CristianMarius a răspuns:

Da click dreapta pe my computer-manage-system tools-device manager-display adapters si iti apare acolo placa video dupa care dai click dreapta pe ea si update driver

| ChristiaNNN a răspuns:

Subscriu la cele spuse de CristianMarius, desi ca sa faca update trebuie sa aiba un driver instalat. O alta varianta: Start-Run-Cmd iar in cmd scrii dxdiag, iti vor aparea toate informatiile legate de pc-ul tau. Daca nici as anul merge instaleaza-ti programul EVEREST, acesta va detecta componentele pc-ului tau.

| Andru_Alex_1998_KXZc a răspuns:

Ca sa afli ce placa video ai
da in start si gaseste acolo sau cauta dxdiag si dai sus la display
fundita?