Întrebare recomandată | SynapseNinja a întrebat:

Am 18 ani și vreau să îmi fac legitimație Selgros și Metro. Trebuie neapărat să îl fac pe persoană juridică sau asociații de proprietari sau merge și pe persoană fizică cu buletinul? Vă mulțumesc frumos și vreau răspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

La Selgros se poate face card client persoana fizica.
La Metro se poate face doar pe persoana juridica.

"Clientul METRO poate efectua cumpărături în Magazinele METRO numai pe baza legitimației de client. Emiterea și predarea legitimației către titulari este condiționată de prezentarea următoarelor documente în original plus copie:
- certificat de înregistrare de la Registrul Comerțului sau decizie de constituire (după caz)
- certificat de înregistrare fiscală
- împuternicire din partea persoanei juridice/fizice autorizate privind calitatea persoanei care solicită înregistrare, copie de pe buletinul de identitate și ștampila
- împuternicire din partea persoanei juridice/fizice autorizate privind numirea clienților persoană fizică."
https://www.metro.ro/servicii-speciale/conditii-generale-de-vanzare

"Fă-ţi legitimaţie de client Selgros
Nu aveţi încă o legitimaţie de cumpărare Selgros? Nici o problemă!
Vino in magazin cu actul de identitate si iti vom elibera pe loc legitimatie."
"Pentru card de membru în clubul pasionaților (persoana fizică) este nevoie doar de un act de identitate. "
https://www.selgros.ro/intrebari-frecvente-despre-selgros-romania.html