| Gabiwebkinz a întrebat:

Am descoperit ceva, pe windows 7, cand apas tasta ", " face un sunet, ce se intampla daca apas butonul? Tot face sunetul ala daca apas ", "

1 răspuns:
| tpuuser999 a răspuns:

Depinde ce fereastra este deschisa cand o apesi. Fiecare aplicatie (desktop, explorer, meniuri, ferestre) actioneaza in mod diferit la caracterele primite de la tastatura.
De exemplu, daca esti intr-o fereastra cu foldere, atunci cand apesi R te duce la primul folder sau fisier care are numele incepana cu R, iar daca acesta nu exista, "face un sunet". Presupun ca e acelasi lucru daca apesi "," pentru ca si virgula poate face parte din numele unui fisier.