| Lacon a întrebat:

Salutare
Am facut in urma cu 1 an si 2 luni un abonament la telekom si nu l-am platit absolut deloc. abonamentul lunar era de 56 de lei. daca vreau sa scot de la fisc adeverinta pentru permis categoria "B" e probabil sa ma gaseasca restatnt de la telekom si sa nu-mi elibereze adeverinta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Abonamentul la telefonie nu este o datorie catre stat si nu figurezi datornic la fisc, asa ca o sa-ti primesti certificatul de atestare fiscala fara datorii, bineinteles daca ti-ai platit eventualele datorii catre stat - impozite, amenzi, taxe.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adeverinta de la fisc pentru permis? de cand exista asa ceva?

probleme ai sa ai prin alta parte, gen popriri pe cont, firme de recuperare pe capul tau samd

| Lacon explică (pentru suntserios):

Si c`am ce sanse sunt ca telekom sa-mi puna poprire pe cardul de salariu?

| suntserios a răspuns (pentru Lacon):

Daca incasezi salariu pe card sunt sanse mari sa te trezesti cu o poprire. Crezi ca ei dau abonamente gratis?