| navaspatiala a întrebat:

Salutare. Am mari batai de cap, sunt nou si nu stiu sa folosesc paypal. Ma gandesc ca e cineva care ma poate ajuta.

Mi-am facut cont paypal pentru interese personale ca si categorie. Am primit bani de la diferite persoane in intermediul unui joc video.

Acum banii acumulati pe contul paypal vreau sa ii scot iar pentru asta imi trebuie card, ce si am.

La profil observ ca poti adauga mai multe tipuri de carduri, atat tip Master Card cat si Visa, etc. Am ambele tipuri de carduri. Master Card Payoneer iar Cel Visa este de la BRD. Asta ca atasare carduri la contul de paypal, doar ca atunci cand dau Withdraw, Withdraw funds to your card, pentru a transefra banii din contul paypal pe card, imi cere un card doar Visa. Cum am spus mai sus am cardul Visa de la BRD, doar ca atunci cand adaug datele imi spune ca numarul cardului nu exista, la fel cand incerc sa atasez si cardul Visa BRD la profilul de PayPal. Cardul Master Card Payoneer merge atasat la profil, doar ca sa transfer banii de pe paypal pe card imi cere Visa iar repet ca cardul Visa nu functioneaza. Am fost astazi la BRD unde am facut cardul iar ei mi-au spus ca functioneaza perfect, doar ca sa revein mai incolo ca ei nu lucreaza cu acest paypal si nu stiu despre ce e vorba. Ma poate ajuta cineva, sa-mi spuna exact unde este greseala?

Aceasta este mesajul primit cand incerc sa atasez sau sa transfer banii pe cardul BRD de tip visa.

https://imageshack.com/i/kpI7Pw8kp

3 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Cardurile visa de la brd nu merg la paypal sau cel putin acum un timp sigur nu mergeau. Poti face un card la Banca Transilvania sau OTP daca trebuie sa retragi.

Răspuns utilizator avertizat
| mont a răspuns (pentru navaspatiala):

Ai inteles bine. Pe cardurile alea merge, pe BRD la cardurile simple nu.

Solutia pe intelesul tuturor: fa-ti alt card la OTP sau Banca Transilvania de tip visa, depunde pe el cativa lei cati sunt necesari la verificare si vei putea retrage banii. Atentie ca trebuie si activate platile pe internet fara cvvc2 si sa ai acces la extrase de cont pentru verificare.