| Gigantulmaro a întrebat:

Salutare,am o intrebare urgentabig grinaca suntem cinci membri in familie:mama, tata, fratii mei mai mici de 16 ani la liceu si eu de 21 de ani student, cine sunt persoanele aflate la intretinere? Iar mama este singura care lucreaza.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Toți sunteți

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In intretinere esti tu si fratii tai.
Tatal tau, care nu lucreaza, nu primeste indemnizatie de somaj?

| Violleta2022 a răspuns:

Tatal tau ce are, de nu munceste?

| Violleta2022 a răspuns:

In intretinere sunt doar fratii tai minori, de tien nu stiu fiindca nu ai mentionat daca iei bursa de studii, sau ai alte beneficii de la stat.
Dar tatal tau de ce nu munceste?

| Gigantulmaro explică (pentru Violleta2022):

A lucrat pana in septembrie si dupa a fost dat afara pentru ca nu avea transport pentru tura de noapte, iar eu nu iau deocamdata nicio bursaimi fac dosarul pentru bursa sociala si nu stiu exact cate persoane trebuie sa pun la intretinere, Inseamna ca am pus bine 3.Alte beneficii de stat nu am

| Iote a răspuns:

De ce fel de intretinere vorbesti?
In intretinerea parintilor, tu (ca esti student) si fratii tai.
Sau "la intretinere" la Asociatia de locatari? Acolo sunteti toti 5.

| andreipaskk1 a răspuns:

Toti