| laur92 a întrebat:

Salutare, am si eu o nelamurire care suna cam asa...
Deci acum cateva zile mi-am depus un CV la o anumita firma pentru o angajare iar eu in 2 saptamani o sa plec din localitate o saptamana fara sa ma mai pot intoarce in caz ca sunt sunat sa ma prezint la interviu... intrebarea este interviul mi-l amana de tot sau il pot sustine cand ma intorc?
ca eu dupa parerea mea consider ca nu trebuie neaparat sa stai acasa asteptant sa fi sunat pentru interviu...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te suna vorbesti cu ei, le explici situatia si ii rogi sa te reprogrameze. Sigur ca nu o sa astepti acasa, fiecare are si altceva de facut. Numai bine!

| Xenya a răspuns:

Buna! Eu consider ca daca ei sunt interesati de tine te vor chema mai intai sa d-ai probe si dupa o sa te angajeze. Daca nu te vor suna in aceste 2 saptamani e posibil sa nu te mai sune! Multa bafta!