Întrebare recomandată | Stefan_Oprea_1999 a întrebat:

Am si eu o problema. Mi-am facut cont pe site-ul celor de la Wizz cu numele Oprea Stefan, desi numele meu intreg este Oprea Stefan-Alexandru. Cand mi-am facut rezervarile, s-a transpus automat doar numele Oprea Stefan si, fiind prima data cand fac asa ceva, nu am stiut si am facut si check-in-ul, tot tot tot. Acum imi e teama ca nu o sa ma lase sa intru pe avion neavand numele complet pe bilet. Am incercat sa sun la ei de nu stiu cate ori, nu a mers, sa sun la aeroport, nu a mers, sa modific numele pe site, imi zice ca: "Ne pare rau dar nu sunteti unul dintre pasageri" wtf. Nu stiu ce sa fac, sa merg asa? Voi ce credeti. Imi e tare teama, ca sa fiu onest. Multumesc.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca celelalte date sunt corecte, nu vad de ce sa ai probleme. Check-inul sa-l faci online cu cateva zile inainte de zbor. Daca il faci in aeroport, in ziua zborului, te costa niste bani in plus.

| DoctorWh0 a răspuns:

Daca nu reusesti sa schimbi numele, atunci eu zic sa te duci la aereoport si sa incerci asa. In cel mai rau caz nu te lasa sa intri in avion iar daca stai acasa tot nu pleci nicaieri. Totusi, daca e ceva urgent, atunci chiar nu stiu ce sa zic. Fa cum crezi tu ca e mai bine.

| Saveluc a răspuns:

Nu contează absolut de loc este foarte importat sa ai acea foaie printată cât timp ai acel cod. Deci relaxează-te.

| bogo93 a răspuns:

Nu este nici o problemă, si eu am pus pe bilet doar un prenume si nu am avut nici o problemă in a zbura.