| CosmaD a întrebat:

Salutare,am văzut că există un site Altex Pc in care există calculatorea bunicele la prețuri foarte bune. Aș vrea să știu dacă acest site este scam sau chiar este legit.

Răspuns Câştigător
| LaurAndreii a răspuns:

Eu cand fac o comanda dupa Altex sau Emag. nu am avut probleme, si eu te sfatuiesc sa faci exact ca mine. daca vrei o comanda. si chiar iti aduce produsul dar stii ca poate sa nu fie nou? sau vechi. trebuie umblat, schimbat niste piese si gata e nou si tu il cumperi de parca e nou si sters praful etc si pus intr-o cutie.

8 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Mi se pare legit, daca tot nu vrei sa risti, alege metoda prin plata la curier, adica ramburs. Preturile sunt ok, cu 200-300 lei la pc-uri pentru munca omului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt preturi ok, nimic wow. Adica vreo 100 200 de lei in plus fata de pretul pieselor daca iti faci tu pc. Eu cred ca e legit, nu pare nimic fake

| LaurAndreii a răspuns:

Site-ul intreadevar si provocare este ca e legit. dar daca e online poate sa fie si teapa, scap cum vrei sa spui adica tu comanzi dar nu stii unde e sediu scrie strada dar magazinul unde e? si iti vine laptop, PC stricat.

| CosmaD explică (pentru LaurAndreii):

Deci site-ul ăsta s-ar putea să fie teapa?

| LaurAndreii a răspuns (pentru CosmaD):

Ce e online da. ca am cumparat niste bateri si 2 nu a mers.

| LaurAndreii a răspuns (pentru CosmaD):

Nu tot ce e online e si legit.

| LaurAndreii a răspuns (pentru CosmaD):

Iti dau un exemplu cumperi un laptop si peste o saptamana se strica asta nu inseamna teapa? si cred ca nici resigilat cand comanzi poate iti duce folosit si pus intr-o cutie originala hai ca prostul nu stie. ca e "NOU" ai grija. comanda dupa Emag sau dupa Altex.

| LaurAndreii a răspuns (pentru CosmaD):

Eu cand fac o comanda dupa Altex sau Emag. nu am avut probleme, si eu te sfatuiesc sa faci exact ca mine. daca vrei o comanda. si chiar iti aduce produsul dar stii ca poate sa nu fie nou? sau vechi. trebuie umblat, schimbat niste piese si gata e nou si tu il cumperi de parca e nou si sters praful etc si pus intr-o cutie.

| LaurAndreii a răspuns:

Nu toate site-urile online sunt legite big grin de aia iti spun ca sa nu comanzi pe site-urile online.