| Erin28 a întrebat:

Salutare!
Care sunt cele mai periculoase cartiere din Bucuresti, care ar fi de evitat? O sa merg din toamna la facultate aici, si niciodata nu am mai mers neînsotita pana acum in Bucuresti.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ajungi prin ghetourile din Ferentari ești ok oriunde. Nu știi de ce se crede că Bucureștiul e o sperietoare. Au trecut anii 90

| Erin28 explică (pentru suntserios):

Asa este, doar ca peste tot dai de oameni dubiosi care trebuie evitati.

| anonimuIl a răspuns:

Poți să mergi liniștită și la 12 noaptea și prin Rahova că nu se ia nimeni de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că în Ferentari, e plin de drogati și cocalari.

| 1234568807 a răspuns:

Din punctu meu de vedere, rahova si ferentari sunt niste cartiere de evitat

| SuperCoolDude a răspuns:

Stau in Rahova si nu e asa nasol cum zice lumea.
Daca te gandesti ca se ia cineva de tine, ar fi bine (ca fata, din ce deduc ca esti) sa ai la tine un spray cu piper. Costa cam 20 de lei pe eMAG si daca vezi vreo "cioara zburand" spre tine, pac dai cu spray big grin.

Incearca sa eviti Ferentari. E ciuma pamantului si saraciei.
Mai evita cersetorii de la Piata Unirii care iti cer bani pentru cheta (cand de fapt isi iau alcool) si mai evita-i pe cersetorii de la Gara de Nord (unde e gara de trenuri).

In rest, daca nu ajungi in Ferentari, esti bines.
In Rahova nu mai e asa rau, dar sunt si unele zone mai dificile, cu oameni recalcitranti.
Sub nicio forma nu vrei sa ajungi pe Aleea Livezilor (Ferentari)
sau pe Strada Anton Pann (unde sunt toti drogatii Bucurestiului sa isi ia legale ieftine).

In rest, Bucurestiul e fain si are parcuri misto, numai zonele astea sunt naspa si sunt pe ici colo tigani si "tarani".
Ai grija de tine, stay safe ^^

| StripperRaoul a răspuns:

Nici unu. ferentari da nu mergi tu pe la boschetii aia primitivi

| andreitudoran392 a răspuns:

De ghertoi care stau la seminte la banca, care sa faca o remarca sau o gluma proasta poti sa dai oriunde. Nu o sa iti de animeni in cap nici in Ferentari, nici in Rahova. Bn, știm cu totii ca se i tampla si lucruri de genul dar sunt izolate.